ילדים

ילדים

חשיפה טכנולוגית ליצירת הזדמנויות למידה חדשות ופיתוח תמונת עתיד

תכנית הילדים חושפת את הילדים לטכנולוגיה חדשה ומרתקת באווירה מעודדת סקרנות ולמידה עצמאית, יחד עם הקניית מיומנויות למידה. תכנית הילדים מיועדת בעיקר לילדים המגיעים ממשפחות מעוטות יכולת, מהפריפריה החברתית – גאוגרפית של ישראל, אשר אין להם את ההזדמנות ללמוד ולהיחשף למיומנויות מחשב בסיסיות ולרכישת ידע בתוכנות מתקדמות.

הקורסים במסגרת תכנית הילדים נלמדים במתכונת של PBL -  למידה מבוססת פרויקט אשר הופכת את המדריך למנחה חשיבה והנחייה, ומתמקדת בתחומי העניין ובסקרנות הטבעית של הילד. התכנית מותאמת לגילאים ולרמות ידע שונות החל מגן חובה, כאשר כל שלב מתמקד בתוכן טכנולוגי מותאם, מתוך רציונל ליצירת רצף למידה והתפתחות ברמת הידע הטכנולוגי.

באמצעות מגון של קורסים המותאמים לגילאים שונים, נחשפים הילדים לכלים טכנולוגים רבים ובכך נחשפים לאפשרויות למידה חדשות, מפתחים תחומי עניין ויוצרים עבור עצמם תמונת עתיד טובה יותר.

פרויקטים

אליפות הייטקיד

אליפות הייטקיד משלבת למידה תהליכית ומחקר בהתייחס לאתגר סביבתי או חברתי, הצעת פתרון לאתגר, והשתתפות בתחרות סיום ארצית. לאורך התהליך משתמשת הקבוצה בטכנולוגיה על מנת לקדם את הפרויקט: מחקר ויצירת קשרים באמצעות האינטרנט, הפקת סרטון וירטואלי, יצירת חידונים ומשחקים מקוונים, ולבסוף כתיבת עיתון דיגיטלי המציג את התוצרים של הפרויקט. תכנית זו מקדמת את  מטרות ה-  STEM, מתוך הנחה כי הקניית חינוך טכנולוגי יזמי כבר בגיל הצעיר, תגביר את נטיית הלומדים הצעירים להשתלב בתחומים אלו בחייהם הבוגרים.

.

סיירות טכנולוגיות והעשרה

סיירות הטכנולוגיה של העמותה מופעלות בחנוכה, פסח וחופשת הקיץ ונותנות מענה לצורך של ההורים בפעילות איכותית, מקצועית וברת השגה לילדים במהלך החופשות. אוכלוסיית היעד היא בעיקר ילדים שהוריהם אינם יכולים לממן עבורם קייטנה, וכך הם נשארים חסרי מעש במהלך החופשה. כל סיירת מתמקדת בלימוד תוכן טכנולוגי איכותי ומשמעותי כדוגמת, רובוטיקה, עיצוב, תלת מימד, אנימציה וכו'.

שעת קוד

קורס המשלב תכנים טכנולוגים משלושה עולמות: תכנות, אנימציה ובניית משחקי מחשב. במסגרת התוכנית יתנסו הילדים בחשיבה, תכנון וביצוע וירכשו מיומנויות בסיסיות בתחום התכנות, האנימציה ובניית משחקים. הקורס חושף את המשתתפים לתכנות מחשבים, בסביבה מעשירה ומעצימה, ומסייע להם לפתח עמדות חיוביות כלפי הטכנולוגיה, והיתרונות שבה. 

.

 

KARINLEV - PRINTING & DIGITAL DESIGN STUDIO >> WWW.KARINLEV.COM